W Radomiu ruszył 20 października 2015 pierwszy dom Senior-WIGOR na Mazowszu. Placówka powstała dzięki wsparciu zapewnionemu w ramach rządowego programu. Na utworzenie domu dziennego pobytu przeznaczono prawie 267 tys. zł. Radomski dom przyjmie 30 osób.

Oferta domu Senior-WIGOR adresowana jest do osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+.

Radomski Dom Senior-WIGOR powstał w kamienicy przy ulicy Rwańskiej 7. Seniorzy mogą w nim spędzić co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Mogą skorzystać z zajęć ruchowych, rekreacyjnych, kulturalno-oświatowych, warsztatów tematycznych, a także ciepłego posiłku. Do ich dyspozycji jest także pomieszczenie między innymi do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Radomski Dom Senior-WIGOR jest wyposażony w bibliotekę, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do Internetu.

Program Senior-WIGOR rząd przyjął wiosną 2015 roku. Do 2020 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł. W tym roku powstanie ponad 100 dziennych domów Senior-WIGOR ze średnią liczbą 20 miejsc dla seniorów. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej jest na etapie podpisywania umów z kolejnymi jednostkami samorządu terytorialnego na realizację tego programu.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.mpips.gov.pl, stan z dnia 21 października 2015 r.