Oddział hematologiczny powstał na bazie istniejącego oddziału kardiologicznego, który został zmodernizowany i przebudowany. 

Z usług nowej jednostki skorzystają pacjenci chorujący na niedokrwistość, białaczkę, małopłytkowość, chłoniaki, zakrzepową plamicę czy hemofilię. Dotychczas osoby cierpiące na schorzenia układu krwiotwórczego musiały korzystać z usług szpitali zlokalizowanych w innych częściach województwa lub poza nim.
 
- Cieszę się, że dzięki nowo powstałej placówce skróci się czas oczekiwania na konsultację i leczenie pacjentów z południowego Mazowsza. Jestem przekonany, że nowoczesny i komfortowo wyposażony obiekt sprawi, że przebywający tu pacjenci będą szybko nabierać sił, a tym samym poprawi się ich kondycja fizyczna i samopoczucie – powiedział podczas otwarcia oddziału 12 września 2016 roku marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 

 

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny sp. z o.o. jest największym szpitalem w południowej części województwa mazowieckiego. Dysponuje 861 łóżkami na 23 oddziałach szpitalnych, w których rocznie hospitalizowanych jest około 36 tysięcy pacjentów. 

Placówka jako jedyna na tym obszarze leczy pacjentów wymagających interwencji kardiochirurgicznych, neurochirurgicznych, diagnostyki i leczenia z zakresu onkologii klinicznej, chirurgii dziecięcej oraz otolaryngologii. 

Szpital prowadzi także 29 przyszpitalnych poradni specjalistycznych oraz pracownie diagnostyczne.


Źródło: www.mazovia.pl