Rabka-Zdrój: szpitalowi grozi likwidacja
Szpital miejski w Rabce-Zdroju od kliku lat dostaje coraz niższy kontrakt z NFZ na swoje usługi. Placówka sądzi się także z Funduszem w sprawie wyników konkursu, podczas którego, jak twierdzą władze miasta, NFZ sfałszował dokumentację informuje www.rmf24.pl

Według władz miasta zmniejszanie kontraktu przez NFZ jest związane ze sprawą karną, jaką wytoczyło miasto Funduszowi.
Czytaj: Kraków: szpital likwiduje oddział paliatywny >>>
Z powodu braku środków na działalność samorząd miejski, który jest właścicielem spółki prowadzącej szpital, musi dopłacać do placówki. Burmistrz Rabki przewiduje, że mieszkańcy będą musieli wypowiedzieć się w referendum, czy chcą dopłacać do szpitala, czy zgadzają się na jego likwidację.
Cały artykuł www.rmf24.pl





