Placówki Polmedic działają w Radomiu  przy ulicach Domagalskiego, Okulickiego, Toruńskiej oraz Osiedlowej. Miesięcznie świadczą usługi dla ponad 20 tysięcy pacjentów, zarówno korzystających z pakietów medycznych i świadczeń w ramach NFZ, jak korporacyjnych,  korzystający z firmowych pakietów medycznych oraz medycyny pracy.

Placówki Polmedic posiadają kontrakt na swoje usługi z NFZ, którego wartość w roku 2016 wynosi ponad 8,8 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego w zakresie chirurgii jednego dnia, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz rehabilitacji leczniczej.

PZU Zdrowie przejęło już przychodnie w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Płocku, Włocławku, Częstochowie czy Jaworznie. W listopadzie 2016 PZU otworzyło w Katowicach, na bazie przejętej przychodni Elvita, pierwszą placówkę w pełnym wzornictwie sygnowanym znakiem PZU Zdrowie i planuje budowę kolejnych własnych placówek w największych miastach Polski.

- Zapraszamy właścicieli centrów medycznych i przychodni o ugruntowanej renomie, którzy byliby zainteresowani konsolidacją w ramach Grupy Kapitałowej PZU Zdrowie. Jesteśmy inwestorem branżowym i przede wszystkim zależy nam na wspólnym rozwoju. W kontekście planowanych zmian i reform, synergie z funkcjonowania w ramach dużej i stabilnej sieci są oczywiste. Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych prac nad kolejną transakcją i liczymy, że Polmedic to nie jest nasze ostatnie przejęcie w tym roku – powiedział Arkadiusz Hajduk, członek zarządu PZU Zdrowie, odpowiedzialny za akwizycje oraz nadzór nad siecią placówek własnych.

 

W ogłoszonej Strategii PZU do 2020 roku zaplanowano wzrost przychodów PZU Zdrowie z 260 mln zł w 2015 roku do 1 mld zł w 2020 roku. Na wydatki akwizycyjne w sektorze ochrony zdrowia Grupa PZU zamierza przeznaczyć około 330 mln zł.

- Liczba ubezpieczonych przez PZU Zdrowie, szczególnie w dużych miastach dynamicznie wzrasta. Dlatego, zamierzamy część budżetu przeznaczyć na budowę własnych, pełnoprofilowych przychodni. Będziemy stawiać na wysoką jakość medyczną, inwestować w standard obsługi pacjenta i oferować nowoczesne rozwiązania technologiczne. Już dziś, tylko w ramach ubezpieczeń medycznych PZU obsługujemy blisko 600 tysięcy pacjentów. Uwzględniając pacjentów obsługiwanych w placówkach własnych PZU liczba ta jest znacznie wyższa. Docelowo zakładamy, że własne placówki będą ważnym elementem w zakresie obsługi naszych ubezpieczonych - dodał Arkadiusz Hajduk.

Źródło: www.pzu.pl