Zgodnie z warunkami polisty wizyta u lekarza odbędzie się w ciągu maksymalnie pięciu dni roboczych od zgłoszenia, a ubezpieczony może się leczyć w ponad 1600 placówek medycznych w blisko 500 miastach w Polsce. Poza tym opiekun medyczny pomoże zorganizować leczenie, tak aby chory mógł szybko wrócić do zdrowia. Opiekunami są przedstawiciele Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

– Ubezpieczenie „PZU Na Życie i Zdrowie” pozwoli zadbać o zdrowie w najtrudniejszych przypadkach medycznych. Pakiet składa się z dwóch produktów. Pierwszy, „PZU Pomoc od Serca”, to klasyczne ubezpieczenie finansowe na wypadek nawet 25 chorób. Drugi, „PZU Z Miłości do Zdrowia” to polisa od czterech najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych: nowotworów złośliwych, niezłośliwego guza mózgu, zawałów serca, udarów mózgu. Pierwszy produkt zapewnia świadczenie pieniężne, natomiast drugi prywatną opiekę medyczną w tym konsultacje specjalistyczne, diagnostykę, rehabilitację i pomoc psychologiczną. Razem idealnie się uzupełniają – podkreśla Julita Czyżewska, członek zarządu PZU Zdrowie.

Czytaj: PZU: 800 mln zł na inwestycje w zdrowie do 2020 roku>>>

Pakiet gwarantuje również dostęp do badań diagnostycznych, na przykład do rezonansu, tomografii, USG, oznaczania markerów nowotworowych oraz do zabiegów rehabilitacyjnych. W wariancie premium PZU zagwarantuje bezpłatną zagraniczną konsultację medyczną. Chory oraz jego bliscy będą mogli także liczyć na pomoc psychologa, a raz na dwa lata ubezpieczony będzie mógł skorzystać z bezpłatnych laboratoryjnych badań profilaktycznych.

Kampania promująca pakiet ubezpieczeń „PZU Na Życie i Zdrowie” rozpoczęła się w połowie kwietnia 2016 i potrwa do 22 maja 2016. Działaniami objęte zostaną telewizja, do której przygotowano 30- i 15-sekundowy spot oraz Internet.