PZU Trasy Zdrowia to mini kompleksy sportowo-rekreacyjne. Ich centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje ścieżka do bezpiecznego uprawiania sportu. W roku 2014 powstało 30 takich obiektów, które stały się dla społeczności lokalnych miejscem spotkań i aktywności fizycznej. Na fali tego sukcesu organizatorzy zadecydowali o rozszerzeniu projektu o nowe lokalizacje.

- PZU Trasy Zdrowia stały się miejscami, w których o formę fizyczną dbają zarówno młodzi jak i seniorzy. Świetnie bawią się również całe rodziny, które dopiero rozpoczynają przygodę z ruchem i aktywnością na świeżym powietrzu. Zależy nam na poszerzeniu tej oferty i dotarciu do szerszego grona użytkowników  – tłumaczy Michał Witkowski, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej PZU.

Czytaj: PZU: 800 mln zł na inwestycje w zdrowie do 2020 roku >>>

Do konkursu może zgłosić się gmina do 50 tysięcy mieszkańców, która chce działać w partnerstwie z PZU na rzecz powstania i późniejszego utrzymania PZU Trasy Zdrowia. Wystarczy, że spełni dwa warunki: wskaże odpowiedni zielony teren, który nada się do budowy infrastruktury oraz przeznaczy 10 tys. zł wkładu własnego. Pozostałą część inwestycji finansuje PZU. Wnioski konkursowe należy składać do 15 marca 2015  za pośrednictwem strony www.pzutrasyzdrowia.pl. Tam też znajdują się wszystkie szczegóły operacyjne związane z procedurą konkursową oraz dodatkowe  informacje. 

- Nasze przedsięwzięcie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie Polaków na ruch i aktywność. Biorąc pod uwagę powodzenie dotychczasowych działań, PZU podjął decyzję o kontynuacji programu w 2015 roku i budowie kolejnych obiektów – tłumaczy Piotr Glen, dyrektor ds. zaangażowań społecznych Grupy PZU.