Dział diagnostyki obrazowej przeworskiego szpitala wzbogaci się o cyfrowy aparat RTG typu telekomando z fluoroskopią, RTG kostno- płucny, mammograf i USG wraz z niezbędnymi urządzeniami peryferyjnymi.

Doposażenie bloku operacyjnego będzie polegało na zakupie aparatury przeznaczonej do zabiegów chirurgicznych, ortopedycznych i urologicznych, takiej jak między innymi system cyfrowy RTG ramię C, stół operacyjny ortopedyczny, zestaw do artroskopii i laparoskopii, laser holmowy urologiczny, ureterorenoskop z torem wizyjnym oraz dermaton.

Centralna sterylizatornia zostanie wyposażona w sterylizator parowy, myjnię ultradźwiękową, myjnię dezynfektor i stację uzdatniania wody.

Doposażenie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii będzie natomiast polegało na zakupie takich urządzeń jak respiratory i videolaryngoskop do trudnej intubacji, a także łóżek do intensywnej terapii z wagą dla pacjentów dializowanych i stacji dokujących z pompami infuzyjnymi.

Pracownia endoskopii zostanie wyposażona w wideo-gastroskop i kolonoskop, tor wizyjny oraz myjnię endoskopową, a oddział udarowy w stanowiska intensywnego nadzoru, USG z Dopplerem, łóżka do intensywnej terapii, respirator, aparaty Holter do monitorowania EKG i ciśnienia tętniczego.

Źródło: www.podkarpackie.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]