Dzięki projektowi powstanie nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej, a istniejący oddział kardiologiczny poszerzy swoją działalność o pododdział kardiologii inwazyjnej. Projekt zakłada również doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny poradni kardiologicznej w szpitalu oraz unowocześnienie i wyposażenie w nowy angiograf pracowni hemodynamiki i angiologii. W szpitalu przybędzie miejsc dla pacjentów cierpiących na schorzenia kardiologiczne oraz skróci się oczekiwanie w kolejce do rehabilitacji i dalszej terapii.

- Dobrą wiadomością dla lokalnej społeczności jest także ta, że przemyski szpital w projekcie sieci szpitali został uwzględniony w trzeciej kategorii, czyli tej najważniejszej w systemie. Oznacza to, że będzie miał najwyższą rangę, a zatem najwięcej oddziałów specjalistycznych zakontraktowanych w sposób budżetowy w Narodowym Funduszu Zdrowia – powiedział członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek. 

Czytaj także: Sieć szpitali po poprawkach - czyli jakie zmiany znalazły się w nowej wersji projektu ustawy?>>>

W 2015 roku do szpitala w Przemyślu trafiło prawie 6 mln zł, a w ubiegłym roku 12 mln zł, pochodzących z budżetu samorządu wojewódzkiego.

Szpital w Przemyślu ma więcej planów rozwoju. Chce rozwijać między innymi okulistykę oraz oferować świadczenia w zakresie naprotechnologii.

Źródlo: www.podkarpackie.pl