Według Saltus Ubezpieczenia wpływ na rosnącą popularność ubezpieczeń zdrowotnych ma przede wszystkim rosnące zapotrzebowanie na prywatne świadczenia medyczne. 

- Należy pamiętać, że Polacy nie traktują polis zdrowotnych jak pozostałych ubezpieczeń. Uważają je za rozwiązanie doraźne, a nie ochronę na przyszłość. Głównym powodem wykupienia ubezpieczenia jest chęć szybszego umówienia wizyty lub badania specjalistycznego niż za pośrednictwem NFZ – komentuje Małgorzata Jackiewicz, dyrektor sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych w Saltus Ubezpieczenia.

Drugim czynnikiem, który ma duży wpływ na wynik sektora, jest rosnące zainteresowanie rozwiązaniami grupowymi ze strony firm, które do tej pory nie były kojarzone z oferowaniem pracownikom prywatnej opieki zdrowotnej. Dotyczy to nie tylko sektora MSP. 

- W drugim półroczu 2016 roku zauważyliśmy 30-procentowy wzrost zapytań ze strony przedstawicieli administracji publicznej, w porównaniu do pierwszych miesięcy minionego roku. Polisami zdrowotnymi zaczynają interesować się pracownicy samorządów, urzędów, jednostek edukacyjnych czy firm komunalnych – dodaje Małgorzata Jackiewicz.
Według przedstawicielki Saltus Ubezpieczenia wpływ na wygodę korzystania z ubezpieczeń medycznych ma również rozwój wykorzystywanych przez ubezpieczycieli nowoczesnych technologii. 

Rośnie dostępna ilość rozwiązań z obszaru tzw. mHealth, pojawiają się nowe aplikacje mobilne i inne narzędzia pozwalające na konsultację z lekarzem bez potrzeby wychodzenia z domu. Przykładem tych działań jest uruchomiona niedawno aplikacja mobilna Saltus Zdrowie ułatwiająca umówienie wizyty u lekarza czy możliwość wykonania telekonsultacji pediatrycznej za pomocą skype, telefonu czy poprzez czat.

- Korzystny trend i systematyczny wzrost ilości ubezpieczonych osób na pewno się utrzyma. Powinien wręcz nabrać jeszcze większej dynamiki – komentuje Małgorzata Jackiewicz.

Źródło: Saltus Ubezpieczenia

 [-OFERTA_HTML-]