Pracodawcy RP uważają, że prywatne szpitale są przyszłością polskiego lecznictwa.
Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szpitali Prywatnych zorganizowali I Kongres Szpitali Prywatnych. Podczas spotkania, które odbyło się w Warszawie, „dyskutowano o roli, pozycji i przyszłości prywatnego szpitalnictwa w Polsce".
Jak powiedział przed rozpoczęciem Kongresu Andrzej Mądrala, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych i jednocześnie wiceprezydent Pracodawców RP, „prywatni świadczeniodawcy nie uzurpują sobie prawa do liderowania, jeśli chodzi o polską medycynę, a tylko chcą pokazać, co mają najlepszego".
Następnie, Andrzej Sokołowski – Prezes OSSP, Andrzej Malinowski – Prezydent Pracodawców RP oraz Marek Haber – przedstawiciel Ministra Zdrowia, dokonali otwarcia Kongresu. Ten ostatni powiedział, iż „najwyższy czas, by podział na szpitale państwowe i nie państwowe stał się przeszłością". Dodał, że „Rząd chce wspierać po prostu dobre lecznictwo, bez względu na to, czy jest publiczne, czy prywatne".
W podobnym tonie wypowiadał się Prezydent Malinowski. Jak mówił, „nie można mówić o szpitalach prywatnych i publicznych, a tylko o szpitalach dobrych i złych". O potencjale i miejscu szpitali prywatnych w systemie opieki zdrowotnej w Polsce opowiedział z kolei Andrzej Mądrala, wiceprezes OSSP.
Natomiast „w dyskusji na temat pozycji szpitali prywatnych w systemie ochrony zdrowia wzięli udział posłowie – Beata Małecka-Libera i Bolesław Piecha".
Więcej na ten temat na stronie internetowej PRP.
Opracowanie: Agnieszka Sostenes-Brązert, RPE WKP
Źródło: www.pracodawcyrp.pl, 23 maja 2011 r.

Data publikacji: 24 maja 2011 r.