Pikieta rozpoczęła się po godz. 12 odśpiewaniem hymnu narodowego; bierze w niej udział kilkaset osób.

Wśród uczestników pikiety widać liczne flagi z logiem Solidarności, można przeczytać hasła: "Uczciwa praca, hańbiąca płaca", "Wołamy dość głodowym pensjom pracowników inspekcji sanitarnej". Manifestujący przynieśli syreny i gwizdki; zajmują jeden pas ruchu przed gmachem resortu zdrowia. Ruchem kieruje policja.

Jak poinformowała przewodnicząca sekretariatu ochrony zdrowia Maria Ochman, pikieta ma związek ze Światowym Dniem Zdrowia (obchodzonym 7 kwietnia), który stał się tradycyjnie czasem wyrażania oczekiwań wobec polityków odpowiadających za kreowanie polityki zdrowotnej. "W tym roku na znak protestu przeciwko przerzucaniu odpowiedzialności za błędy systemowe na pracowników i pacjentów, domagać się będziemy realizacji postulatów, które przekażemy ministrowi zdrowia" – zapowiedziała Ochman.

"Mówimy NIE prywatyzacji, mówimy NIE przerzucaniu winy i kosztów na pacjentów i pracowników, mówimy NIE degradacji polskiej służby zdrowia, mówimy DOŚĆ tragedii pacjentów i bezsilności pracowników służby zdrowia w odhumanizowanym systemie" - to hasła jakie przyświecają organizatorom. (PAP)