We wtorek 21 czerwca 2016 roku prokurator uznał, że nie doszło do bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia pacjentów w wyniku protestu - poinformował w środę 22 czerwca 2016 rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Łukasz Łapczyński. Dodał, że bezpieczeństwo pacjentów w trakcie strajku było zapewnione, gdyż obowiązki personelu medycznego przejął zespół lekarski z pielęgniarkami nie uczestniczącymi w strajku.
 
Prokurator Łapczyński zaznaczył, że Michalak może się zażalić na tę decyzję.
 
Czynności sprawdzające prokuratura podjęła po zawiadomieniu Rzecznika Praw Dziecka o możliwości narażenia - z uwagi na strajk - życia i zdrowia pacjentów CZD. Złożył on zawiadomienie pod koniec maja 2016 - gdy strajk jeszcze trwał. Przez ten czas prokuratura gromadziła dokumentację, aby podjąć decyzję, czy zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa, co by powodowało konieczność wszczęcia śledztwa.
 
Po 16 dniach strajku w Centrum Zdrowia Dziecka 8 czerwca 2016 roku podpisano porozumienie między protestującymi pielęgniarkami a dyrekcją. Uzgodniono. że od 1 sierpnia 2016 miesięczne wynagrodzenie zasadnicze brutto pielęgniarek i położnych zwiększy się o 300 zł. Dyrekcja zobowiązała się też do zwiększenia dodatku za pracę w święta ze 100 procent do 150 procent. Ustalono też limit godzin nadliczbowych.(pap)