PPOZ edukuje w zakresie pierwszej pomocy
\\

Jak podaje Medycyna Praktyczna Online, Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia organizuje akcję w zakresie udzielania podstawowej pierwszej pomocy.

Lekarze rodzinni z PPOZ ruszają z kampanią propagującą wiedzę z zakresu udzielania podstawowej pierwszej pomocy w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. Chcą zwrócić uwagę na skalę problemu, jak również wpłynąć na zmianę świadomości wśród społeczeństwa, a wszystko po to, by zwiększyć szanse na przeżycie osobom poszkodowanym.

Akcja informacyjna pt. „5 minut za życie” będzie przeprowadzana w gabinetach lekarskich POZ, na stronie internetowej organizacji, a także w „Gazecie dla Pacjenta” wydawanej i dystrybuowanej przez lekarzy.

Lekarze z PPOZ opracowali broszurę, która w skrócie pokazuje kilka najważniejszych czynności, jakie powinniśmy umieć wykonać w przypadku zakrztuszenia u niemowląt i dzieci powyżej 1. roku życia, jak i w przypadku utraty przytomności u osób dorosłych. Broszura realnie ma szansę trafić do setek tysięcy pacjentów m. in. na terenie Wielkopolski. Broszury wywieszone są w poradniach lekarzy rodzinnych, dostępne są także w wersji elektronicznej gotowej do wydruku na stronie: www.porozumieniepoz.pl. Zostanie również zamieszczona w kolejnym wydaniu „Gazety dla pacjenta”.

Akcja przypominająca, uzupełniająca w zakresie pierwszej pomocy będzie powtarzana cyklicznie co kilka miesięcy.

Opracowanie: Agnieszka Sostenes-Brązert

Źródło: www.mp.pl, stan z dnia 26 marca 2012 r.

\
Data publikacji: 27 marca 2012 r.