Diagnostyka obrazowa MR jest stosowana w diagnostyce wielu narządów i wykorzystywana głównie pod kątem schorzeń centralnego układu nerwowego, w tym także chorób onkologicznych, zapalnych, chorób demielinizacyjnych, ale również zmian zwyrodnieniowych i degeneracyjnych kręgosłupa.

Badania MR wykonuje się w szeregu schorzeń - od złamań kostnych, przez reumatyzm, choroby serca, zatok, nerek aż po choroby przewodu pokarmowego. Pozwalają one lekarzowi prowadzącemu sprawnie zdiagnozować schorzenie i podjąć odpowiednie leczenie.

- Rezonans wykonuje tzw. ciche skany podczas badania głowy. aparatach, które nie posiadają takiej opcji, pacjent musi leżeć w słuchawkach, a i tak dźwięk pracy magnesów jest wyraźnie słyszalny. Co ważne wszystkie nasze badania pacjenci mogą wykonywać w pracowni zarówno w ramach NFZ, jak i komercyjnie - mów Marcin Wierzbicki, dyrektor zarządzający Lux Med Diagnostyka.

Czytaj: Bielsk Podlaski: nowy tomograf w pracowni Lux Med Diagnostyka>>>

Lux Med Diagnostyka ma najwięcej rezonansów magnetycznych i tomografów komputerowych w całej Polsce. Centra Lux Med Diagnostyka działają na terenie publicznych szpitali oraz jako samodzielne ośrodki w całej Polsce. Własne i współzarządzane placówki znajdują się w Warszawie, Bielsku Podlaskim, Częstochowie, Gdańsku, Inowrocławiu, Kłobucku, Koninie, Krakowie, Lublinie, Lublińcu, Łomży, Łodzi, Mielcu, Opolu, Pajęcznie, Poznaniu, Toruniu, Wołominie oraz Wrocławiu.  

  

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Dowiedz się więcej z książki
Partnerstwo publiczno-prywatne w szpitalach \\\
    \\\\
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • \\\\
  • darmowa wysyłka od 50 zł
  • \\\
\\\