W filmach, które są dostępne na należącym do portalu Neuroaktywacja.pl kanale YouTube, występuje Magdalena Selwod – fizjoterapeutka Bonifraterskiego Centrum Zdrowia oraz Zdzisław Grygier - jeden z pacjentów Centrum.

W pięciu krótkich video-poradnikach z dokładną infografiką oraz komentarzem fizjoterapeutki, w prosty sposób zademonstrowanych zostało kilka podstawowych sytuacji, z którymi na co dzień spotyka się każdy opiekun chorego, który przeszedł udar lub uraz mózgu. Można się z nich dowiedzieć jak powinno wyglądać prawidłowe ułożenie i obracanie pacjenta na łóżku, jak bezpiecznie (bez narażania chorego na uraz) zmienić jego pozycję z leżenia do siadu, czy też jak przesadzić chorego z łóżka na wózek.

Portal Neuroaktywacja.pl jest skierowany do osób po udarach i urazach mózgu oraz ich opiekunów. Można na nim znaleźć wiele porad i praktycznych informacji dotyczących funkcjonowania osoby, która przeszła udar. Są to informacje z zakresu rehabilitacji, wsparcia, na jakie może liczyć osoba chora, ćwiczeń, czy zagadnień psychologicznych. W zakładce „Moja historia” publikowane są historie osób, które przeszły udar i wróciły lub wracają do funkcjonowania w społeczeństwie.
https://www.youtube.com

Źródło: www.neuroaktywacja.pl