Pomoc pacjentom będzie udzielana w szpitalach i oddziałach ratunkowych zlokalizowanych w Miastku, Bytowie, Człuchowie, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Tczewie, Gniewie, Starogardzie Gdańskim, Kobylnicy, Ustce, Sztumie, Lęborku, Kościerzynie, Pucku, Kwidzynie, Chojnicach, Czersku, Kartuzach, Sierakowicach, Wejherowie, Sopocie, Rumi i Pruszczu Gdańskim.

Więcej niż w jednej lokalizacji lekarze będą udzielać porad chorym w Gdańsku (5), Gdyni (3) oraz w Słupsku (2). Lista ośrodków znajduje się na stronie internetowej www.nfz-gdansk.pl.

 [-DOKUMENT_HTML-]

Pomorski NFZ uruchamia telefon informacyjny dla pacjentów (58 350 16 24), pod którym uzyskać będzie można szczegółowe informacje dotyczące miejsc udzielania świadczeń z zakresu nocnej i całodobowej świątecznej opieki zdrowotnej na obszarze Pomorskiego; będzie działał od godziny 18 w piątek 29 września 2017 roku do godziny 8 w poniedziałek, 2 października 2017 roku.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w godzinach 18-8 w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

Z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej udzielanej w punktach nocnej i świątecznej pomocy można skorzystać w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub grożących istotnym uszczerbkiem na zdrowiu, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy lub gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.(pap)