Polpharma otrzymała II oraz III nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Przedsiębiorca efektywny surowcowo”. Docenione zostały dwie inicjatywy firmy: Nagroda Zielonych Procesów oraz Wszyscy na rowery.

W ramach realizacji Polityki Zrównoważonego Rozwoju Środowiskowego i Deklaracji Zasad Zielonego Procesu, Polpharma jako firma farmaceutyczna prowadząca też produkcję chemiczną, zobowiązała się wdrażać ekologiczne praktyki oraz podejmować działania ograniczające wpływ produkcji na środowisko.

Jednym z narzędzi jest Nagroda Zielonych Procesów. Ma ona motywować, wyróżniać i doceniać działania pracowników, którzy przyczyniają się do poprawy ekowydajności i efektywności energetycznej produktów, usług oraz procesów produkcyjnych i pomocniczych. Inicjatywy zgłoszone przez pracowników oceniane są przez zespół ekspertów z różnych obszarów firmy pod kątem: korzyści środowiskowych i finansowych, transferu wiedzy oraz wartości naukowej.

Polpharma stara się wspierać i promować korzystanie z transportu rowerowego oraz podejmować działania zmniejszające ślad ekologiczny. Celem rozpoczęcia praktyki było zmotywowanie pracowników do regularnych dojazdów rowerem do pracy. Dodatkową motywacją jest system nagród za regularne dojazdy.

Ideą konkursu „Przedsiębiorca efektywny surowcowo” jest propagowanie proekologicznych produktów i usług. Polpharma chce wyznaczać trendy w podejmowaniu działań przyjaznych środowisku, wyróżnienie w konkursie „Przedsiębiorca efektywny surowcowo” potwierdza, że został obrany dobry kierunek.

Polpharma plasuje się w pierwszej 20 największych generycznych firm farmaceutycznych na świecie. W skład Grupy Polpharma wchodzi siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i za granicą oraz 6 ośrodków badań i rozwoju. W celu rozwoju leków biologicznych firma stworzyła najnowocześniejsze w Polsce centrum biotechnologii w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.polpharma.pl, stan z dnia 23 lipca 2015 r.