Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Polki dokonują aborcji za granicą

Z oficjalnych statystyk wynika, że w 2014 roku legalnie wykonano w Polsce 977 aborcji. Natomiast według szacunków za granicą na taki zabieg decyduje się rocznie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy Polek informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Najczęściej Polki wyjeżdżają w tym celu do krajów ościennych. Na przykład w jednej z klinik w niemieckim Prenzlau co roku zabiegowi poddaje się około tysiąc pacjentek. Zabieg kosztuje tutaj 1,5 tysiąca euro.

Usługi aborcyjne oferują także placówki na Słowacji, które są przygotowane na przyjęcie polskich pacjentek i zatrudniają personel mówiący po polsku. Tutaj cena jest niższa – 390 euro.

Czytaj: Tysiąc "polskich" aborcji w jednej niemieckiej klinice>>>

Polki wyjeżdżają też w tym celu do Holandii, Wielkiej Brytanii czy Austrii. Za granicą działają często nieformalne grupy wsparcia, oferujące pomoc i porady.

Cały artykuł www.gazetaprawna.pl

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej