Jak powiedziała w piątek 24 listopada 2017 roku dyrektor ośrodka Irena Łukaszuk, sprzęt jest niezbędny, ponieważ używany dotychczas się zużył. Ponadto nowy sprzęt jest lepszy i nowocześniejszy.

Ośrodek chce zakupić między innymi rowery treningowe, łóżka rehabilitacyjne, kabiny do ćwiczeń, aparaty do elektrolecznictwa, urządzenia do ćwiczeń stawu skokowego, skanery, lasery, aparaty do ultradźwięku i wózki inwalidzkie.

Ośrodek jest placówką samorządu województwa podlaskiego. Leczy codziennie ok. 400 pacjentów głównie z Suwalszczyzny, ale także z innych części Polski. W ośrodku są także dwa oddziały stacjonarne z 51 łóżkami.

- Bez sprzętu nie byłaby możliwa działalność naszego ośrodka. Poza tym, żeby dobrze leczyć naszych pacjentów potrzebujemy nowocześniejszego sprzętu, który można kupić na rynku - dodała Łukaszuk.

Członek zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk powiedział, że może kwota 200 tys. zł nie wydaje się wielka, ale dla tej placówki to ważne pieniądze.
- Chcemy, by nasze jednostki medyczne zapewniły mieszkańcom jak najlepsze warunki lecznictwa - dodał Dyjuk.

 

Łukaszuk powiedziała, że ośrodek ma wielu pacjentów, ale są braki lokalowe. Ośrodek ubiega się obecnie o dofinansowanie ze środków unijnych na rozbudowę ośrodka. Dobudowa nowego obiektu obok istniejącego ma kosztować 6 mln zł.

- Rehabilitacja i profilaktyka to ważne dziedziny lecznictwa. Dzięki temu mniej chorujemy i w efekcie oszczędzamy na lecznictwie - powiedział Dyjuk. (pap)