- Cieszę się, że tak duże środki trafią do mieleckiego szpitala. Placówka złożyła bardzo dobry wniosek. Jest jednym z lepszych szpitali w regionie o czym świadczy fakt, ze w ramach reformy znalazł się na trzecim poziomie referencyjności. Chciałem też zwrócić uwagę, że mielecki szpital sięga po dotacje z różnych źródeł. Prawie 1,5 miliona otrzyma z rezerwy budżetu państwa. W następnej kolejności starosta postarał się o pieniądze na nową karetkę. Taki montaż finansowy wygląda naprawdę bardzo imponująco - mówił marszałek Ortyl po podpisaniu umowy w Mielcu.

W ramach dofinansowania z RPO mielecki szpital otrzyma prawie 10 milionów złotych. Inwestycja jest już w trakcie realizacji. W szpitalu będzie rozbudowany jeden z pawilonów. Szpital zwiększy także liczbę sal operacyjnych z 9 do 10 oraz liczbę łóżek z 8 do 12 na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Oddziały te zostaną doposażone w sprzęt medyczny, powstanie między innymi dedykowana stacja ortopedyczna ze specjalistycznym oprogramowaniem służącym obrazowaniu ortopedycznemu i przygotowaniu do operacji.

 [-DOKUMENT_HTML-]

W pierwszym roku po zakończeniu realizacji projektu ulepszonymi usługami zdrowotnymi objętych zostanie 6 914 pacjentów, jest to więcej o 284 w porównaniu do roku 2016. Koszt całej inwestycji to ponad 14 milionów złotych.

Dotacja dla sędziszowskiego szpitala dotyczy ponad 9 mln zł, natomiast cała inwestycja kosztować będzie ponad 15 mln zł. Podobnie jak w Mielcu polegać będzie na przebudowie istniejących budynków szpitala, a także wykonaniu wiaty na podjeździe dla karetek, przebudowie parteru i II piętra w celu utworzenia oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz izby przyjęć. W ramach inwestycji zostanie kupione wyposażenie dla bloku operacyjnego w celu utworzenia ośrodka chorób przewodu pokarmowego. Przebudowie podlegał będzie także budynek handlowo-usługowy,  który zostanie przeznaczony na świadczenie usług medycznych.

Źródło: www.podkarpackie.pl

 [-OFERTA_HTML-]