Plany Ministerstwa Zdrowia na najbliższe miesiące
\\

Podczas odbytego w dniu 27 sierpnia 2014 r. 73 posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Bartosz Arłukowicz przedstawił główne priorytety resortu na najbliższe miesiące. Minister Zdrowia odniósł się między innymi do tzw. pakietu kolejkowego i onkologicznego.

Wchodzące w życie w dniu 1 stycznia 2015 r. przepisy wprowadzające pakiet onkologiczny i kolejkowy mają zapewnić pacjentom lepszy i skuteczniejszy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej. Zwiększona ma zostać między innymi liczba badań, które będzie mógł zlecać lekarz rodzinny. Minister Zdrowia poinformował również, iż w 2015 roku zostaną wdrażane nowe projekty mające wpływ na informatyzację w ochronie zdrowia. Dzięki temu ma poprawić się jakość opieki medycznej. Kolejnym z priorytetów jest także praca nad ustawą o leczeniu niepłodności. Obecnie resort prowadzi program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2013-2016”.

Minister Zdrowia zapowiedział również utworzenie Instytutu Geriatrii, który ma być centrum opieki medycznej nad osobami starszymi. Powstanie instytutu ma umożliwić prowadzenie kompleksowych badań i terapii w dziedzinie geriatrii.

Opracowanie: Jacek Tkacz, RPE WK

Źródło: www.mz.gov.pl, stan z dnia 28 sierpnia 2014 r.

\
Data publikacji: 28 sierpnia 2014 r.