PIP alarmuje: lekarze są przepracowani
Państwowa Inspekcja Pracy alarmuje, że szpitale nadużywają kontraktów cywilnoprawnych i samozatrudnienia podczas przyjmowania lekarzy, pielęgniarek i techników medycznych. W efekcie z roku na rok pogarsza się przestrzeganie przepisów o czasie pracy.
Wnioski te są wynikiem kontroli przestrzegania czasu pracy w placówkach medycznych.
– Ujawniliśmy przypadek świadczenia pracy przez lekarza bez odpoczynku przez 175 godzin – poinformowała w Sejmie Teresa Cabała z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie.
Czytaj: 175 godzin tygodniowo: rekord pracy lekarza>>>
Inne nieprawidłowości wykryte przez PIP to zaniżanie wynagrodzeń, niewypłacanie dodatków za nadgodziny oraz nieudzielanie urlopów wypoczynkowych.





