Sieć Aptek Ziko jest siecią ze 100-procentowym polskim kapitałem prywatnym.  Zarząd Pharmena S.A. szacuje, iż współpraca z siecią aptek Ziko Apteka w ciągu najbliższych kilku lat w istotny sposób przyczyni się do zwiększenia przychodów spółki ze względu na dynamiczny rozwój tej sieci aptek. Zasady współpracy zostały ustalone na warunkach rynkowych.

Według strategii rozwoju spółki rozpoczęcie współpracy z siecią aptek Ziko Apteka ma na celu intensyfikację współpracy z sieciami aptek, co pozwoli na dotarcie do nowej grupy odbiorców. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy informowaliśmy o rozpoczęciu przez Pharmenę współpracy z siecią aptek Mediq, Dr Max Polska oraz Euro-Apteka.

Pharmena S.A. to publiczna spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Działalność spółki koncentruje się w obszarach dotyczących prowadzenia badań klinicznych nad lekiem przeciwmiażdżycowym, produkcji dermokosmetyków i wdrożeniu na rynek suplementu diety stosowanego do zaspokajania szczególnych potrzeb żywieniowych w profilaktyce miażdżycy.