W Polsce Euro-Apteka obecna jest w 35 miastach i posiada obecnie 65 aptek. W tej grupie znajdują się zarówno duże apteki w centrach handlowych z dogodną salą samoobsługową oferujące bardzo bogaty asortyment, jak i mniejsze wyspecjalizowane apteki przyszpitalne i przy przychodniane oraz apteki lokalne w miejscach dogodnych dla pacjentów mniejszych miejscowościach.

Pharmena S.A. szacuje, iż współpraca z siecią aptek Euro-Apteka w ciągu najbliższych kilku lat w istotny sposób przyczyni się do zwiększenia przychodów spółki ze względu na dynamiczny rozwój tej sieci aptek. Zasady współpracy zostały ustalone na warunkach rynkowych.

Pharmena S.A. to publiczna spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Działalność spółki koncentruje się w obszarach dotyczących prowadzenia badań klinicznych nad lekiem przeciwmiażdżycowym, produkcji dermokosmetyków i wdrożeniu na rynek suplementu diety stosowanego do zaspokajania szczególnych potrzeb żywieniowych w profilaktyce miażdżycy.

W lutym informowaliśmy także o rozpoczęciu współpracy przez Pharmenę z sieciami aptek Mediq oraz Dr Max Polska.