W jej wyniku powstała największa tego typu hurtownia w kraju. To z tego miejsca leki będą transportowane do aptek szpitalnych i trafią do co trzeciego hospitalizowanego pacjenta.

Budynek o powierzchni 5000 mkw mieści się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przepustowość obiektu to 5500 miejsc paletowych w regałach wysokiego składowania oraz około 4000 lokalizacji półkowych. Obiekt posiada wydzielone magazyny do składowania środków psychotropowych i prekursorów oraz środków cytostatycznych.  Nowa hurtownia będzie miejscem pracy dla 250 osób.

- Miesięcznie realizujemy ponad 40 000 zamówień dla około 4000 odbiorców na terenie całej Polski. Nowy magazyn pozwoli zwiększyć nasze możliwości operacyjne i jeszcze skuteczniej zapewnić pacjentom dostęp do bezpiecznej i innowacyjnej farmakoterapii – mówi Tomisław Bensari, prezes zarządu PGF Urtica Sp. z o.o.

Dzięki inwestycji spółka będzie w stanie dostarczyć leki do każdego miejsca w kraju w ciągu 24 godzin, a w trybie CITO w zaledwie 6 godzin od przyjęcia zlecenia. W ciągu miesiąca z magazynu wydawanych będzie 100 000 paczek oraz około 5000 palet. 

PGF Urtica Sp. z o.o. jest największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym w Polsce. Firma posiada 25-letnie doświadczenie. Działalność operacyjna spółki odbywa się w oparciu o centralny magazyn w Łodzi i centralę we Wrocławiu oraz cztery oddziały zlokalizowane w Łodzi, Katowicach, Poznaniu i Lublinie. Spółka współpracuje  z największymi producentami leków na świecie. Dzięki innowacyjnemu procesowi zarządzania przepływem towaru, PGF Urtica ma możliwość śledzenia leków na każdym etapie dystrybucji do szpitali. 

Pelion na rynku istnieje od 26 lat. Początkowo firma funkcjonowała jako lokalny, hurtowy dystrybutor farmaceutyków. W 1998 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uzyskane z emisji środki pozwoliły na intensywny rozwój i konsolidację hurtowego rynku leków. 

Dziś Pelion to jedna z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Usługi świadczone przez firmę obejmują wszystkie segmenty rynku (hurtowy, detaliczny i szpitalny) i są skierowane do pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów. 

Pelion S.A., jako spółka holdingowa, pełni nadzór właścicielski nad wszystkimi obszarami działalności firmy, realizowanymi odpowiednio przez PGF S.A. i Pharmapoint Sp. z o.o. (sprzedaż hurtowa), CEPD N.V. (sprzedaż detaliczna) oraz PGF Urtica Sp. z o.o. i Pharmalink Sp. z o.o. (zaopatrzenie szpitali i usługi logistyczne).


Źródło: Urtica