Na portalu wyjaśniono, czym jest szybka terapia onkologiczna, jakie korzyści przyniesie, w jaki sposób można rozpocząć leczenie w ramach tej terapii, czym jest karta szybkiej terapii onkologicznej, kto ją wydaje i kto ją może otrzymać.

Ministerstwo informuje także, na czym polega zniesienie limitów w leczeniu chorób nowotworowych, jaki będzie skład konsylium, które będzie opracowywało plan leczenia pacjenta i jaka będzie rola lekarza rodzinnego w diagnostyce onkologicznej. Określa także rolę koordynatora w procesie leczenia. 

Serwis podaje obowiązkowe terminy wyznaczone na wykonanie diagnostyki onkologicznej, których muszą przestrzegać placówki.

W styczniu 2015 na portalu znajdą się także informacje o placówkach, w których pacjenci będą się mogli leczyć w ramach szybkiej terapii onkologicznej.

Serwis jest dostępny pod adresem www.pakietonkologiczny.gov.pl

Rozwiązania zawarte w tzw. pakiecie onkologicznym mają poprawić jakość i dostępność opieki zdrowotnej. Rozwiązania mają usprawnić obsługę pacjentów przez placówki medyczne, umożliwić wykrywanie chorób we wczesnym stadium dzięki rozszerzeniu uprawnień diagnostycznych POZ i zapewnić wszystkim dostęp do rzetelnych informacji o tym, gdzie najszybciej można uzyskać potrzebne świadczenia zdrowotne.