Pakiet onkologiczny: będzie osobne rozwiązanie dla hospicjów
Z pakietu onkologicznego będą mogły korzystać nowe grupy pacjentów, NFZ zwiększy wycenę badania PET, powstanie także odrębny pakiet dla leczenia hospicyjnego informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Takie ustalenia zostały przekazane podczas spotkania Sejmowej Komisji Zdrowia 7 maja 2015 roku.
Zgodnie z nimi lekarz będzie mógł wypełnić karty nie tylko w momencie przyjęcia chorego, ale w ciągu trzech kolejnych dni. Usprawniony zostanie także systemu informatyczny do obsługi kart DiLO.
Czytaj: Wiceminister Warczyński: pakiet onkologiczny oceniamy na bieżąco >>>
Według uczestniczących w spotkaniu pakiet generuje w szpitalach około 300-400 tys. zł zadłużenia. Jednym z pytań dotyczyło tego, czy będzie możliwość dokonywania przesunięcia środków w ramach kontraktu. Jednak na razie Ministerstwo nie udzieliło na nie odpowiedzi.
Cały tekst www.gazetaprawna.pl





