- Ta kwota 6,5 miliona cieszy szczególnie, bo środków unijnych na szpitale z Wielkopolski było niewiele, a konkurencja jest bardzo duża. Ostrów znalazł się w gronie tych, którzy zakwalifikowali się na dofinansowanie. Teraz czekamy już tylko na uchwałę zarządu województwa, żeby te środki zostały nam oficjalnie przekazane- powiedział starosta ostrowski Paweł Rajski.

Inwestycja będzie dotyczyła pierwszego piętra nowego skrzydła szpitala, które obecnie znajduje się w stanie surowym zamkniętym. Powstanie tam nowoczesny oddział chirurgii dziecięcej i traumatologii, oddział intensywnej terapii dla dzieci oraz Wielkopolskie Centrum Leczenia Oparzeń. 

Obecnie oddział łącznie z Wielkopolskim Centrum Oparzeniowym to 24 łóżka. Na oddziale intensywnej terapii są kolejne 2 łóżka, w planowanej, nowej lokalizacji będą już 4. Jest to kolejna inwestycja w ZZOZ w Ostrowie, która wpłynie na zwiększenie komfortu leczenia najmłodszych pacjentów.

- Szpital dynamicznie się rozbudowuje w wielu kierunkach Od kilku lat stawiamy duży nacisk na diagnostykę i leczenie dzieci - począwszy od tych najmniejszych, czyli noworodków, a skończywszy na nastolatkach, którzy będą leczeni między innymi też na tym nowym oddziale dziecięcym. Teraz będzie możliwe przeniesienie oddziału chirurgii dziecięcej do nowych, komfortowych pomieszczeń- powiedział dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Zadanie wsparte zostanie z powiatowego budżetu kwotą 1, 5 mln złotych. Łącznie 8 milionów złotych zostanie wydanych na zagospodarowanie 800 mkw powierzchni.

Oddanie do użytku nowego oddziału planowane jest na rok 2018 .

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

 [-OFERTA_HTML-]