Aparat sprawdza się w przypadku badań wymagających wysokiej rozdzielczości czasowej, w tym badań naczyniowych i kardiologicznych. Technika akwizycji równoległej Sense pozwala na skrócenie czasu badań bez pogorszenia wartości diagnostycznej otrzymywanych obrazów. 

Pracownia jest prowadzona przez Tomma Diagnostyka Obrazowa, spółkę, która prowadzi sieć placówek diagnostycznych na terenie całej Polski. Pracownie Tomma działają w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kościanie, Rawiczu, Łęczycy, Gostyninie, Ostrowie Wielkopolskim, Kole, Gnieźnie, Kołobrzegu i Koszalinie oraz pod marką Wamed w Kluczborku, Blachowni oraz Namysłowie.

Pracownie zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa Sp. z o.o. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie 20 Pracowni diagnostyki obrazowej. 

Tomma oferuje także opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach- planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych, 

Dowiedz się więcej z książki
Partnerstwo publiczno-prywatne w szpitalach
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł