W szpitalu powiatowym w Opocznie oddana została do użytku odnowiona pracownia rentgenowska. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z funduszy europejskich. Jej koszt wyniósł prawie pół miliona złotych, w tym koszt zakupu aparatu - ponad 416 tys. zł.

Pracownia RTG została kompleksowo odremontowana i wyposażona w nowy aparat RTG. Jest to najnowocześniejszy sprzęt z zawieszeniem sufitowym Rad Speed Pro.

- Nowo otwarta pracownia RTG usprawni pracę i diagnostykę obrazową w naszej placówce, a tym samym przyczyni się do skutecznego leczenia pacjentów - mówił podczas otwarcia pracowni dyrektor Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie Marek Ksyta.

Szpital w Opocznie prowadzi 8 oddziałów: wewnętrzny z salą intensywnej opieki kardiologicznej, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej z pododdziałem ortopedii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, dziecięcy, położniczo-ginekologiczny, noworodkowy, gruźlicy i chorób płuc, a także szpitalny oddział ratunkowy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

W ramach szpitala działa też zespół poradni specjalistycznych oraz 10 gminnych ośrodków zdrowia.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.lodzkie.pl, stan z dnia 30 grudnia 2015 r.