Nowy tomograf to aparat 64-rzędowy oraz 128-warstwowy, który zapewnia najwyższą jakość diagnostyki przy wielokrotnym obniżeniu dawki.  Urządzenie dostarcza obrazy o wysokiej rozdzielczości, dzięki którym można uzyskać obrazy najdrobniejszych szczegółów anatomicznych, przy odpowiednio dobranych, jak najmniejszych dawkach promieniowania – dlatego sprzęt ten jest szczególnie bezpieczny dla dzieci.

Oprogramowanie poprawiające rozdzielczość przestrzenną jest możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi przetwarzania obrazu.

Za pomocą urządzenia można wykonać między innymi badania klatki piersiowej, głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy, czy zatok. Daje ono również możliwość rozszerzenia zaawansowanych badań serca. Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno w rutynowych badaniach, jak i badaniach w przypadku urazów, ale także w medycynie ratunkowej i traumatologii. Niska dawka, czytelniejszy obraz i większa liczba badań w krótszym czasie – to największe zalety Revolution EVO pracującego już na rzecz pacjentów z Olsztyna i okolic.

Aparat służy przede wszystkim małym pacjentom Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie dlatego został specjalnie przygotowany pod potrzeby tej placówki.

– Pobyt w szpitalu, wiążące się z nim procedury medyczne, to stres dla dziecka i dla rodziców, a jak już dziś wiemy na pewno, stres nie jest sprzymierzeńcem leczenia. Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, by nasz sprzęt był nie tylko doskonały technicznie i bezpieczny, ale i przyjazny małym pacjentom. Dzieciaki mają poczucie, że wchodzą do wielkiego akwarium. Przyjemne kolory, miłe, uśmiechnięte postaci, łagodzą dziecięcy stres i przekonują maluchy, że badanie nie musi być straszne. Taki wystrój wzbudza pozytywne emocje także u dorosłych pacjentów. – wyjaśnia Adam Żmudziński, Dyrektor Regionu Warmińsko – Mazurskiego Affidea, która prowadzi pracownię w szpitalu.

 [-DOKUMENT_HTML-]

Badanie metodą tomografii komputerowej jest szybką i bezbolesną techniką diagnostyki obrazowej. Przy pomocy dobranej indywidualnie, optymalnej dawki promieniowania rentgenowskiego, powstają obrazy narządów wewnętrznych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu aparatu Revolution EVO monitorowana jest wielkość dawki promieniowania, jaką otrzymują pacjenci, tak, by zapewnić odpowiedni wynik diagnostyczny, przy minimalnej dawce promieniowania.

Placówka przyjmuje także pacjentów spoza szpitala zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i w ramach badań komercyjnych.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest wiodącą placówką medyczną leczącą dzieci w północno-wschodniej Polsce. Zajmuje się pacjentami od okresu noworodkowego do 18. roku życia w zakresie diagnostyki, leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W razie niezbędnej kontynuacji leczenia, opiekuje się pacjentami do wieku 25 lat. Część swojej oferty kieruje również do pacjentów dorosłych. Dotyczy to przede wszystkim badań diagnostycznych, ale także porad specjalistycznych i rehabilitacji leczniczej.

Szpital posiada obecnie 15 oddziałów oraz ponad 30 poradni specjalistycznych. Rocznie hospitalizuje około 28 tysięcy pacjentów i udziela ćwierć miliona porad specjalistycznych i zabiegów rehabilitacyjnych.

Źródło: Affidea, Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie