Innowator Mazowsza to konkurs organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego od 2008 roku. W tym roku odbyła się siódma edycja.

Konkurs, podzielono na dwie kategorie – „Innowacyjny Młody Naukowiec” i „Młoda Innowacyjna Firma”. Wpłynęło 45 zgłoszeń – z czego 11 wśród firm i 34 wśród naukowców. Spośród nich wybrano w sumie 6 laureatów. Wyróżniono również czterech naukowców i jedną firmę.

 – Prace młodych naukowców zawsze były na bardzo wysokim poziomie. Tegoroczne również pokazują, że doktoranci z Mazowsza prowadzą niezwykle ważne badania – podsumowuje marszałek Adam Struzik. – Ta edycja jest wyjątkowa, ponieważ większość z nagrodzonych firm wprowadzała innowacje, które mogą ratować, lub co najmniej ułatwiać, życie ludzi. To między innymi testy, które pozwolą wykryć choroby nowotworowe przekazywane genetycznie. Za świetne dokonanie uważam również cały system informatyczny do terapii dzieci z autyzmem – zwłaszcza, że można ją przeprowadzać zdalnie.

Czytaj:  Powstał Klaster Promed – Innowacje w Medycynie>>>

W kategorii Młoda Innowacyjna Firma kapituła przyznała I miejsce (25 tys. zł brutto) spółce Warsaw Genomics za antynowotworowe testy genetyczne, II miejsce (15 tys. zł brutto) otrzymała firma AUTILIUS Kinga Wojaczek za program do terapii dzieci z autyzmem, natomiast III miejsce (10 tys. zł) otrzymała firma Oktawave Sp. z o.o. za narzędzie IT – chmurę obliczeniową. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie firmie SiDLY Sp. z o.o. za opaski medyczne do pomiaru ważnych parametrów życiowych.

Dowiedz się więcej z książki
Pozyskiwanie kapitału na innowacyjne przedsięwzięcia w opiece zdrowotnej
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł