Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny od lat aktywnie uczestniczy w propagowaniu szczepień jako najskuteczniejszego sposobu zapobiegania chorobom zakaźnym. Jednym z efektów tej aktywności było powstanie w 2007 r. portalu internetowego „Szczepienia.info” (http://szczepienia.pzh.gov.pl), którego głównym zadaniem jest przekazywanie wiarygodnych i niezależnych danych dotyczących szczepień. Portal uzyskał akredytację WHO w zakresie rzetelnego przekazywania informacji o szczepieniach. Informacje te przygotowywane są przez Komitet Redakcyjny portalu, we współpracy z osobami o uznanym autorytecie w środowisku medycznym.

Na stronie „Szczepienia.info” prezentowane są zagadnienia związane z charakterystyką i dostępnością szczepionek, bezpieczeństwem i skutecznością szczepień, schematami szczepień oraz praktyczne informacje związane z Programem Szczepień Ochronnych w odniesieniu do aktualności z kraju i świata. Czytelnicy naszego portalu mają możliwość zadawania pytań, na które odpowiadają eksperci, na co dzień zajmujący się tematyką szczepień.

Idea portalu jest zgodna z przesłaniem Europejskiego Tygodnia Szczepień 2012: „Szczepienia ratują życie, ochroń swój świat –szczepiąc się”.

Źródło: www.pzh.gov.pl