To zdecydowanie najgłośniejszy przykład prywatyzacji szpitala w województwie świętokrzyskim. Władze powiatu opatowskiego pod koniec 20111 roku przekazały miejscowy szpital katowickiej spółce Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści. - Różne dziwne rzeczy słyszeliśmy o właścicielu tej spółki od pielęgniarek ze Śląska. Baliśmy się, że w Opatowie też będą problemy - mówi Agata Semik, przewodnicząca świętokrzyskich struktur Związku Pielęgniarek i Położnych.

Z raportu NIK do którego dotarli dziennikarze Gazety Wyborczej wynika, że chociaż przekazanie szpitala prywatnej spółce miało być lekarstwem na wszystkie problemy, to tak się nie stało. Władze powiatu opatowskiego wiedziały, że same nie poradzą sobie z jego prowadzeniem. Szpital co prawda miał nową siedzibę, ale zabrakło około 30 mln zł na jego wyposażenie. Wtedy pojawił się pomysł, żeby go sprywatyzować, to pieniądze na wyposażenie wyłoży nowy inwestor.

Przetarg udało się rozstrzygnąć dopiero za drugim razem. Spółka Twoje Zdrowie zadeklarowała, że w ciągu siedmiu lat zainwestuje te 30 mln zł. Do końca ubiegłego roku wyłożyła jedynie 13 tys.

- To zdecydowanie najgorszy przykład prywatyzacji w naszym województwie - ocenia Agata Semik.

Źródło: www.kielce.gazeta.pl