NFZ zapłaci ryczałtem za dyżur izby przyjęć
Zgodnie z projektem zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, które trafiło właśnie do konsultacji, NFZ zapłaci szpitalowi za dyżur izby przyjęć ryczałtem. Stawkę bazową określi każdy dyrektor oddziału Funduszu informuje Rzeczpospolita.
Na ryczałty będzie się składać wynagrodzenie za pełnioną funkcję i za sprzęt, jakim dysponuje izba przyjęć, a także pieniądze za wykonane zabiegi. Będą one określone za pomocą liczby punktów.
Wzrośnie także z 30 do 52 zł wynagrodzenie za każdy punkt, jaki
NFZ przyznaje szpitalom za dyżur oddziału ratunkowego. Na ryczałt składa się liczba punktów określona ze względu na wyposażenie SOR-u i kadrę medyczną.
Cały artykuł www.rp.pl
Czytaj: Ryczałt płacony przez NFZ na działalność SOR-u nie pokrywa wszystkich wydatków >>>





