Tego dnia od godz. 9 do 14 w siedzibach oddziałów wojewódzkich i wybranych delegatur osoby, które planują wakacje w krajach Unii Europejskiej oraz EFTA będą mogły odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). 

Wszyscy zainteresowani będą też mogli założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, sprawdzić swój status ubezpieczenia, potwierdzić wniosek i wyjaśnić wątpliwości związane z zaopatrzeniem w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, a także uzyskać informacje o miejscach i zasadach udzielania świadczeń zdrowotnych. Dzień Otwarty to również dobra okazja do zasięgnięcia informacji na temat szybkiej ścieżki onkologicznej i programów profilaktycznych realizowanych przez NFZ.

Ponadto w związku z przypadającymi tego dnia obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w oddziałach NFZ będą dyżurowali eksperci, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące profilaktyki oraz możliwości leczenia tej choroby. W wybranych oddziałach i delegaturach NFZ można będzie bezpłatnie wykonać między innymi badanie poziomu cukru we krwi, obliczyć wskaźnik BMI czy zmierzyć ciśnienie.

Dla osób, które tego dnia odwiedzą siedziby oddziałów NFZ przygotowane będą materiały informacyjne (ulotki, broszury) na temat profilaktyki.

Czytaj: Wnioski o wydanie karty EKUZ: nowe wzory od 1 stycznia 2015 roku >>>

Szczegółowe informacje na temat „Dnia Otwartego” w poszczególnych oddziałach NFZ znajdują się na stronach internetowych oddziałów wojewódzkich NFZ.