NFZ: 33 mln zł kary dla szpitala
Szpital Uniwersytecki w Krakowie ma oddać Narodowemu Funduszowi Zdrowia 33 mln zł za pacjentów, których operowali lekarze bez uprawnień. Sprawa wyszła na jaw po anonimowym donosie do Ministerstwa Zdrowia informuje Gazeta Wyborcza.
Kontrola resortu potwierdziła informacje zawarte w donosie. Ministerstwo zobligowało NFZ do zbadania sprawy i wyciągnięcia konsekwencji. W wyniku kontroli ustalono, że lekarze, którzy operowali pacjentów w ramach chirurgii onkologicznej nie mieli specjalności w tym zakresie, byli tylko „zwykłymi” chirurgami.
Przedmiotem kontroli był kontrakt na chirurgię ogólną od stycznia 2013 do grudnia 2014 roku i chirurgię onkologiczną w latach 2009-2014.
Czytaj: Łódzkie: prawie milin złotych kar dla lekarzy i szpitali w roku 2013 >>>
W rezultacie nałożono na placówkę karę w wysokości 33 mln zł.
Cały artykuł www.wyborcza.pl





