Powierzchnia nowego magazynu wyniesie ponad 17 tys. m.kw. Będzie to drugi co do wielkości tego typu obiekt w Grupie Neuca. Nowe centrum dystrybucyjne powstanie na terenie byłej jednostki wojskowej (JAR) przy ulicy Fortecznej 35-37. Powierzchnia działek zakupionych pod tę inwestycję to 6,5 ha.

Rozpoczęcie prac budowlanych związanych z tą inwestycją planowane jest na czerwiec 2017. – Czekamy na pozwolenie na budowę – mówi Witold Ziobrowski, wiceprezes zarządu Grupy Neuca.- Jak tylko je otrzymamy, ruszymy z pracami.

Kilkuetapowe prace przygotowawcze do tej inwestycji prowadzone były od czerwca 2016 roku.

 [-DOKUMENT_HTML-]

 

W nowym centrum dystrybucyjnym zatrudnienie znajdzie około 400 osób i będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w branży. Dzięki wyposażeniu magazynu w najnowsze technologie, jego wydajność wyniesie do 300 tysięcy linii produktów na dobę. Konstrukcja magazynu umożliwia jego rozbudowę w przyszłości i zwiększenie wydajności.

- Chcemy jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby klientów, stawiamy na świadczenie serwisu na coraz wyższym poziomie. Dlatego podjęliśmy decyzję o otwarciu nowego magazynu w Toruniu. Jestem pewny, że inwestycja zwiększy potencjał na jeszcze lepszą obsługę klientów, poprawi efektywność procesów logistycznych i rozwój naszych pracowników – dodaje Witold Ziobrowski.

Magazyn będzie odpowiedzialny za obsługę aptek w północnej i centralnej Polsce i współpracę z lokalnymi magazynami w Gdańsku, Koszalinie, Olsztynie i Łodzi.

Źródło: www.neuca.pl