Grupa Neuca kupiła 64,3 procent akcji spółki Bioscience S.A., która działa w obszarze planowania oraz realizacji badań klinicznych nad nowymi lekami i wyrobami medycznymi. Spółka ta obsługuje również projekty badań obserwacyjnych i prowadzi outsourcing pracowników w branży badań klinicznych, a także prowadzi ośrodek, w którym realizowane są badania.

Zakup ten umożliwi dalsze wzmocnienie kompetencji Grupy Neuca w zakresie badań klinicznych i przyczyni się do rozwoju segmentu opieki zdrowotnej w ramach Neuca S.A. Zgodnie z umową, Grupa może docelowo zwiększyć swoje zaangażowanie w Bioscience S.A. do 70 procent. Neuca posiada także 75 procent udziałów spółki Clinport, która zajmuje się badaniami klinicznymi.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 30 procent.

Jedną ze strategii rozwoju Grupy Neuca są inwestycje w podstawową opiekę medyczną. Neuca buduje własną sieć przychodni lekarskich od 2014 roku. Spółka zależna Neuca S.A.- Neuca Med sp. z o.o. posiada obecnie dwanaście przychodni, w pięciu województwach.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.neuca.pl, stan z dnia 26 sierpnia 2015 r.