Zakup ten umożliwi dalsze wzmocnienie kompetencji Grupy Neuca w zakresie badań klinicznych i przyczyni się do rozwoju segmentu opieki zdrowotnej w ramach Neuca  S.A. Zgodnie z umową, Grupa może docelowo zwiększyć swoje zaangażowanie w Bioscience S.A. do 70 procent. Neuca posiada także 75 procent udziałów spółki Clinport, która zajmuje się badaniami klinicznymi.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 30  procent.

Czytaj: Neuca: inwestycja w badania kliniczne >>>

Jedną ze strategii rozwoju Grupy Neuca są inwestycje w podstawową opiekę medyczną. Neuca buduje własną sieć przychodni lekarskich od 2014 roku. Spółka zależna Neuca S.A.- Neuca Med sp. z o.o. posiada obecnie dwanaście przychodni, w pięciu województwach.  

LEX Apteka to jedyny na rynku elektroniczny serwis dla właścicieli i kierowników aptek, który odpowiada na najważniejsze pytania z zakresu prawa farmaceutycznego dotyczącego aptek, prawa pracy w aptekach, marketingu i zarządzania, rynku leków oraz praw i ochrony klientów aptek. Serwis zapewni każdemu farmaceucie codzienny dostęp do czytelnych i jasnych informacji i interpretacji prawa między innymi z zakresu: zasad wydawania recept, dystrybucji leków, sposobów na zwiększenie sprzedaży w aptece, narzędzi marketingowo – reklamowych oraz sprzedażowych jakie można wykorzystywać w aptece. 

Więcej informacji: www.lex.produkty.pl