Neuca znalazła się wśród 500 największych przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki wysokiemu poziomowi przychodów Grupa zajęła 101 miejsce i awansowała ze 125 pozycji, którą zajmowała w poprzedniej edycji rankingu.

Zestawienie przygotowała międzynarodowa firma doradcza Deloitte i dziennik Rzeczpospolita w ramach Listy 500 Największych Firm Europy Środkowo-Wschodniej. Analizowano firmy z 18 krajów Europy Środkowej i Ukrainy. "Lista 500" jest opracowywana już od dziewięciu lat.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 30 procent.

Od 2014 roku Neuca poprzez spółkę zależną Neuca Med inwestuje w placówki medyczne. W wyniku przeprowadzonych transakcji sieć Świat Zdrowia zarządza placówkami w sześciu województwach. Placówki przejęte przez Neuca Med działają w Łodzi, Zgierzu, w Głogowie, Tychach, Poznaniu, Dzierżoniowie, Chełmży i w Grójcu.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.neuca.pl, stan z dnia 24 września 2015 r.