Placówki te działają w miejscowościach: Bełchatów, Gomulin, Rusiec i Wola Wiązowa. Opieką podstawowej opieki zdrowotnej obejmują w sumie 7,5 tysiąca pacjentów. Przychodnie oferują także usługi w zakresie specjalistycznej opieki ambulatoryjnej oraz medycyny pracy.

Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca S.A. własnej sieci przychodni lekarskich. W wyniku przeprowadzonych dotychczas transakcji sieć przychodni lekarskich Świat Zdrowia zarządza już 56 przychodniami w 7 województwach.

Przychodnie Świat Zdrowia działają między innymi w Tychach, Głogowie, Bydgoszczy, Warszawie, Grójcu, Chełmzy, Zgierzu, Łodzi, Poznaniu, Dzierżoniowie, Katowicach czy Skierniewicach.

Neuca zainwestowała także w badania kliniczne poprzez zakup spółek: Clinport, BioScience i Medica ProFamilia. Ma też udziały w spółce Mediporta, zajmującej się rozwojem i dostarczaniem oprogramowania i usług dla placówek medycznych, oraz jest właścicielem spółki Ortopedio.pl, która zajmuje się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Neuca Med posiada też 24 procent akcji spółki Telemedycyna Polska S.A., która specjalizuje się w usługach telekardiologicznych.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. 


Źródło: Neuca