Dystrybutor farmaceutyków, spółka Neuca, kupiła 70 procent udziałów spółki Mediporta, zajmującej się rozwojem i dostarczaniem oprogramowania i usług dla placówek medycznych. Nabycie Mediporta jest elementem realizacji strategii, obejmującej rozwój spółki Neuca w segmencie przychodni lekarskich.

Podstawowym produktem Mediporta jest utrzymywany w chmurze system wspierający przychodnie oraz indywidualne praktyki lekarskie w prowadzeniu elektronicznej dokumentacji medycznej, rozliczeniach z NFZ oraz wykonywanych komercyjnie usług, obsłudze ruchu pacjentów oraz rejestracji wizyt pacjentów online.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 30 procent.

Neuca buduje też własną sieć przychodni lekarskich od 2014 roku. Spółka zależna Neuca S.A.- Neuca Med sp. z o.o. posiada obecnie dwanaście przychodni w pięciu województwach. Placówki przejęte przez Neuca Med działają w Łodzi, Zgierzu, Głogowie, Tychach, Poznaniu, Dzierżoniowie i Chełmży.

Neuca Med przejęła też 75 procent udziałów spółki Clinport, która zajmuje się badaniami klinicznymi, oraz 70 procent w spółce Diabdis, prowadzącej działalność w obszarze telemedycyny.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.neuca.pl, stan z dnia 15 czerwca 2015 r.