Neuca inwestuje w przychodnie od 2014 roku. Obecnie utworzona w ten sposób sieć Świat Zdrowia zarządza 14 przychodniami w sześciu województwach. Placówki przejęte przez Neuca Med działają  w Katowicach, Łodzi, Zgierzu, w Głogowie, Tychach, Poznaniu, Dzierżoniowie, Chełmży i w Grójcu.

Neuca inwestuje też w badania kliniczne. W tym celu kupiła udziały w spółkach: Bioscience S.A., Clinport oraz Media Pro Familia. Poza tym Neuca kupiła 70 procent udziałów spółki Mediporta, która rozwija i dostarcza oprogramowanie dla placówek medycznych.

Czytaj: Neuca przejęła przychodnię w Grójcu >>>

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 30  procent.

LEX Przychodnia to serwis dopasowany do codziennych obowiązków osób zarządzających ambulatoryjnymi podmiotami leczniczymi, który zapewnia wiarygodną, aktualną rzetelną i zrozumiałą informację z zakresu prawa i zarządzania przychodnią. Oferuje natychmiastowe wsparcie w rozwiązywaniu problemów oraz rozwiązania podane w zakresie, który odpowiada dokładnie potrzebom dyrektorów oraz kierowników przychodni.

Więcej informacji: www.produkty.lex.pl