Naukowiec sfałszował wyniki badań dotyczące szczepionki przeciw HIV
Mieszkający w USA naukowiec koreańskiego pochodzenia sfałszował wyniki badań, aby wykazać, że szczepionka przeciw HIV, którą rzekomo wynalazł, działa. Został skazany na 4,5 roku więzienia informuje Gazeta Wyborcza.
Dong-Pyou Han spędzi w więzieniu 57 miesięcy. Sąd nakazał mu także zwrócić 7,2 mln dolarów, które jego zespół naukowy dzięki fałszerstwom dostał na badania. Po wyjściu z więzienia naukowiec będzie jeszcze przez trzy lata pod nadzorem.
Naukowiec jeszcze dwa lata temu był adiunktem nauk biomedycznych na Uniwersytecie Stanowym Iowa. Zrezygnował ze stanowiska w 2013 roku, gdy wyszło na jaw jego fałszerstwo.
Cały artykuł www.wyborcza.pl





