Specjaliści od spraw ochrony zdrowia będą debatować o "przyszłości stabilnych systemów opieki zdrowotnej" na świecie oraz o zapewnianiu dobrych warunków w pracy. Jak tłumaczą organizatorzy forum, w obecnych koncepcjach dotyczących systemów ochrony zdrowia dominuje krótkowzroczność, podczas gdy potrzebna jest "refleksja długofalowa" ze strony wszystkich zainteresowanych stron.

Podczas forum opublikowany zostanie 24 stycznia raport "Dobre inwestowanie w zdrowie pracowników". Podstawą raportu jest badanie przeprowadzone wśród 2 mln pracowników w 125 krajach świata.

Tegoroczne hasło "Elastyczny dynamizm" organizatorzy wyjaśniają na stronie internetowej forum: "Bycie elastycznym oznacza posiadanie umiejętności adaptowania się do zmieniającego się kontekstu i do odzyskiwania sił na nowo (...). Sama elastyczność czy sam dynamizm nie wystarczy, gdyż przywództwo w 2013 roku będzie wymagać obu tych cech".

W dorocznym spotkaniu w Davos wezmą udział m.in. sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun, szef Banku Światowego Jim Yong Kim, a także ministrowie zdrowia wielu krajów i szefowie koncernów medycznych. (PAP)