Centrum biznesowe Moderny w Warszawie ma ruszyć w trzecim kwartale 2021 roku, nie podano dokładnej daty.   - Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą obecność w Europie - oświadczył dyrektor generalny Moderny, Stephane Bancel. Jak dodał, Warszawa to świetny wybór dla globalnego centrum usług biznesowych, biorąc pod uwagę dostęp do talentów, koszty operacji, klimat biznesowy i jakość infrastruktury.

Warszawski hub Moderny kluczowy w analizowaniu biznesu

Warszawski hub Moderny ma zarówno wspierać globalne operacje firmy, jak i pełnić kluczową rolę w analizowaniu biznesu oraz "ulepszaniu, upraszczaniu i standaryzowaniu procesów". Centrum będzie zajmować się głównie finansami, zasobami ludzkimi (HR), bezpieczeństwem leków oraz usługami cyfrowymi. Obecnie trwa rekrutacja do pracy w polskim oddziale firmy.

Firma Moderna

Moderna to jeden z dwóch producentów szczepionek mRNA na COVID-19, którego preparat został dopuszczony do obrotu w USA i Unii Europejskiej. Spółka powstała w 2010 roku i jest jednym z pionierów rynkowych technologii mRNA, jej siedziba znajduje się w Cambridge, w stanie Massachusetts. Moderna umożliwiła rozwój terapii i szczepionek na choroby zakaźne, immunoonkologię, choroby rzadkie, choroby układu krążenia, a także choroby autoimmunologiczne. Obecnie trwają 24 programy rozwojowe w tych obszarach terapeutycznych, z czego 14 weszło do kliniki. Firma została uznana przez Science za czołowego pracodawcę biofarmaceutycznego od sześciu lat.

W ciągu 10 lat od powstania Moderna ewoluowała od organizacji na poziomie badań naukowych do zaawansowanych projektów w dziedzinie komunikacyjnego RNA (mRNA), firmy z różnorodnym portfolio szczepionek i terapii medycznych w sześciu trybach, rozległej własności intelektualnej portfolio W obszarach obejmujących tworzenie MRNA i nanocząsteczek lipidów oraz zintegrowany zakład produkcyjny, który umożliwia kliniczną i komercyjną produkcję z niespotykaną szybkością.