Minister zdrowia profesor Marian Zembala w ramach cotygodniowych wyjazdów w teren odwiedzi tym razem Bydgoszcz. Wizyta będzie miała miejsce 18 września. Spotkanie odbędzie się w Centrum Onkologii im. profesora F. Łukaszczyka.

Spotkanie będzie trwało od 11.00 do 15.00. W programie znajdą się takie tematy jak kompleksowość opieki onkologicznej w województwie kujawsko-pomorskim, pakiet onkologiczny i jego poprawa, telemedycyna na przykładzie powiatu zabrzańskiego, profilaktyka i promocja zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim, opieka psychiatryczna w tym regionie oraz ustawa o zdrowiu publicznym. Jeden z punktów spotkania będzie także dotyczył nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

W spotkaniu, oprócz ministra zdrowia, udział wezmą między innymi wiceministrowie zdrowia: Piotr Warczyński i Beata Małecka-Libera, prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk oraz przedstawiciele Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Będzie to już dwunaste spotkanie wyjazdowe ministra zdrowia, organizowane w ramach cyklu „Polaków zdrowia portret własny”. Poprzednie odbyły się w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Opolu, Zabrzu, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.mz.gov.pl, stan z dnia 17 września 2015 r.