23 lipca 2015 r. odbędzie się kolejne spotkanie ministra zdrowia Mariana Zembali w ramach cyklu „Polaków zdrowia portret własny”. Minister odwiedzi Wrocław. Spotkanie będzie dotyczyło ratownictwa medycznego, rozwoju szpitali marszałkowskich, stomatologii, sytuacji pielęgniarek na Dolnym Śląsku, sytuacji w dziennych domach opieki medycznej i informatyzacji oraz nowych technologii w medycynie.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W programie spotkania znajdzie się między innymi omówienie różnych modeli ratownictwa w Europie, ocena usług telefonicznych pogotowania ratunkowego oraz omówienie problemu związanego ze szpitalnymi oddziałami ratownictwa (rejonizacja). Uczestnicy spotkania będą także rozmawiać na temat problemów szpitali marszałkowskich, nowych technologii w medycynie, stomatologii, w tym na temat wprowadzenia do szkół higienistek stomatologicznych oraz opieki stomatologicznej w przedszkolach. Minister zapozna się także z sytuacją pielęgniarek na Dolnym Śląsku.

Organizatorami spotkania są oprócz Ministerstwa Zdrowia także Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu oraz Dolnośląska Izba Lekarska i Dolnośląska Izba Pielęgniarek i Położnych.

Program spotkania dostępny jest na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Będzie to już czwarte spotkanie ministra zdrowia w ramach cyklu „Polaków zdrowia portret własny”. Podczas poprzednich spotkań minister odwiedził Łódź, Zabrze oraz Szczecin.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.mz.gov.pl, stan z dnia 22 lipca 2015 r.