Wśród 30 firm i 20 instytucji biorących udział w Targach znajdzie się między innymi Silvermedia, która w swoich projektach łączy badania akademickie, praktykę lekarską oraz pomysłowość specjalistów w zakresie informatyki i inżynierii biomedycznej, dokonując  transferu polskiej nauki do biznesu.

Podczas Festiwalu Innowacji w instytucjach naukowych, uczelniach wyższych oraz firmach w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Nowym Targu, Chrzanowie, Trzebini i Suchej Beskidzkiej odbędzie się ponad 110 imprez; warsztatów, szkoleń, wystaw, targów oraz dni otwartych. 

Podczas konferencji „Małopolska Case Study”, która odbędzie się 29 maja 2014 w Hotelu Holiday Inn Kraków City Center, zaprezentowane zostaną między innymi konkretne przykłady wdrożonych innowacji w wiodących firmach regionu, dynamiczna, krakowska scena start’upowa, a także sposoby komercjalizacji i wdrażania prac B+R do gospodarki.

Częścią Festiwalu będą także warsztaty pod tytułem Przy Kawie o Innowacjach. Uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie pobudzać swoją kreatywność w myśleniu i działaniu przy równoczesnym wykorzystaniu innowacji technologicznych i społecznych. Przedstawione zostaną również programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020.   

Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji, Małopolskich Targów Innowacji i konferencji oraz warsztatów jest Urząd Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Aktualne informacje dotyczące Festiwalu oraz jego szczegółowy prog ram dostąpne są na www.imalopolska.eu